Ankara - Konya arası tren bulun

Yolculuğunuz için en ucuz tren biletini bulun


şehrinde kiralamak için bir araba bulun.

Seyahat ayrıntıları

En iyi fiyat 38 TL
Yolculuk süresi 1 sa 47 dk
Günlük bağlantılar 21
İlk kalkış: 07:20
Son kalkış: 22:15
Mesafe 230km

Virail size, Ankara ile Konya arasındaki en iyi tren bileti fırsatlarını bulur.

Virail ile Ankara Konya istikametindeki tren fiyatlarını göz açıp kapayıncaya kadar karşılaştırabilirsiniz. Yapmanız gereken

Hangi demiryolu şirketleri Ankara ile Konya arasında tren bağlantı hizmeti sunuyor?

Ortaklarımız arasında, Ankara ile Konya arasında tren bağlantıları sunan Tcdd şirketini de bulacaksınız.

Konya konumuna en ucuz tren bilet ücretleri ne kadar?

Erken rezervasyon yapma olanağınız varsa, Ankara konumundan Konya konumuna 37,50 TL tutarında biletler bulmanız mümkün. Diğer türlü Konya konumuna biletler ortalama 112,50 TL kadar tutar.

,

Bilet fiyatı : Ankara - Konya her gün

Bugün Yarın 2 gün içinde 3 gün içinde 4 gün içinde 5 gün içinde 6 gün içinde
41,37 TL40,91 TL40,18 TL40,36 TL48,84 TL41,18 TL40,36 TL
37,50 TL Tümünü gör 37,50 TL37,50 TL Tümünü gör Tümünü gör Tümünü gör

Ankara - Konya arası trenler


Ankara – Konya Treninden İndikten Sonra…

Ankara – Konya tren yolculuğu, şehir merkezinden çok da uzak olmayan Konya Tren Garı’nda tamamlanır. Burası tam olarak merkez değildir, ancak kesinlikle uzak da değildir: En fazla yarım saatlik bir yürüyüşle şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Gar’dan çıkınca dümdüz yürüyerek, yaklaşık 200 metre sonra Yeni Meram Caddesi’ne çıkılır. Bu caddeye çıkar çıkmaz sağa dönüp hiçbir yere sapmadan devam edilecek olursa, şehir merkezine ulaşmak yürüme hızına bağlı olarak 20 ile 30 dakika arasında sürer. Bu cadde, Alâeddin Tepesi’nde sonlanır: Bu tepe, Konya’nın merkezini temsil etmektedir. Konya neredeyse dümdüz bir şehir olduğundan, en fazla birkaç dakika yürüdükten sonra zaten Alâeddin Tepesi görülmeye başlanacaktır. Üstelik Konya’da ziyaret edilmesi gereken yerlerin hemen hepsi de yine bu tepenin etrafında kalır. Diğer bir deyişle, toplu taşımayı kullanmaya gerek kalmadan hem şehir merkezine hem de şehrin turistik bölgelerine yürüyerek çok rahat bir şekilde ulaşmak mümkündür.

Ancak toplu taşıma kullanılacaksa, Gar binasından çıkar çıkmaz sola dönmek gerekir: 50 metre ileride, “Havzan” adında bir otobüs durağı mevcuttur. Bu duraktan geçen otobüsler yolcularını şehir merkezine götürür, ancak başka bir yere gidilmek isteniyorsa birden çok aktarma yapılması gerekebilir. Bu nedenle, kolaylık olması için şehrin elektronik ulaşım kartı olan “Elkart” satın almak uygun bir seçim olacaktır. Minibüs ve/veya dolmuşlar tercih edilecekse de, yukarıda izah edildiği şekilde Yeni Meram Caddesi üzerine çıkıp doğu yönüne giden herhangi bir tanesine binilebilir: Şehir merkezine ulaşmak en fazla 5 dakika sürecektir.

Ziyaret Etmeniz Gereken Yerler

  • Mevlâna Müzesi: Alâeddin Tepesi’nin doğusunda ve yaklaşık 20 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde kalıyor. Alâeddin Keykubat’ın gül bahçesi olarak da kullanılmış bu müzeye giriş herkes için ücretsiz.
  • Konya Arkeoloji Müzesi: Alâeddin Tepesi’nin güneyinde ve yaklaşık 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde kalıyor. Türkiye’nin en eski ikinci arkeoloji müzesi olma özelliğini taşıyor. Hemen yanında Etnografya Müzesi de yer alıyor.
  • Atatürk Müzesi: Bu müze zaten Alâeddin Tepesi’ne gelmeden yol üzerinde görülecektir. Gar binasının doğusunda ve yaklaşık 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde kalıyor. İki katlı bu tarihi bina, Atatürk’ün Konya ziyaretlerinde konakladığı yer.