Ankara - İstanbul arası tren bulun

Yolculuğunuz için en ucuz tren biletini bulun


şehrinde kiralamak için bir araba bulun.

Seyahat ayrıntıları

En iyi fiyat 78 TL
Yolculuk süresi 4 sa 40 dk
Günlük bağlantılar 62
İlk kalkış: 06:00
Son kalkış: 22:00
Mesafe 352km

Virail üzerinden Ankara ile İstanbul arası ucuz biletler

Virail her seyahati daha kolay hale getiriyor. Tek yapmanız gereken, Ankara İstanbul arası yolculuğunuzun tarihini seçmek. Daha sonra ücret ve ayrılış tarihlerini filtreleyip sıralayarak seyahatiniz için en uygun seçeneği bulabileceksiniz. Virail, rezervasyonunuzu tamamlayabilmeniz için sizi işletmenin sitesine yönlendirecektir.

Hangi şirketler Ankara ile İstanbul arasında seferler düzenliyor?

Virail, arasında, Ankara ile İstanbul arasında tren seferleri sunan Tcdd şirketinin de bulunduğu Avrupa ve dünyanın geri kalanında 200'ü aşkın ortakla birlikte çalışır.

Ankara konumundan İstanbul konumuna ucuz tren biletleri ne kadar?

Erken rezervasyon gerçekten de tasarruf yapmanıza olanak verir. Aslına bakarsanız, ortalama ücret 230,86 TL iken, Ankara konumundan İstanbul konumuna sadece 77,72 TL ödeyerek ulaşabilirsiniz.

Bilet fiyatı : Ankara - İstanbul her gün

Bugün Yarın 2 gün içinde 3 gün içinde 4 gün içinde 5 gün içinde 6 gün içinde
159 TL171 TL150 TL131 TL93 TL72 TL206 TL
66 TL70 TL60 TL Tümünü gör 66 TL70 TL70 TL

Ankara - İstanbul arası trenler


Ankara’dan İstanbul’a trenle geldikten sonra merkeze gidiş

TCDD’nin Türkiye’nin iki büyük şehri arasında düzenlediği Ankara-İstanbul tren seferleri, genelde 2 saatte bir olacak kadar sıktır. İki şehir arasında yüksek hızlı tren hattı bulunduğu için seferler genelde bu tür trenlerle gerçekleştirilir ve yaklaşık 449 km’lik hattın sefer süresi 4 saat ile 4 saat 15 dakika arasında değişiklik gösterir. Trenler Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’ndan kalkar. Son durak, İstanbul’daki Pendik Yüksek Hızlı Tren Garı’dır. İstanbul, ulaşım açısından elverişli bir şehirdir ama çok büyük bir şehir olduğu için şehir merkezi denildiğinde birkaç farklı yer akla gelir. Pendik Yüksek Hızlı Tren Garı’ndan Anadolu yakasının merkezi olan Kadıköy’e farklı güzergahlardan geçerek giden birden fazla otobüs hattı bulunur. Üsküdar’a doğrudan giden otobüs hattı da mevcut. Buradan Avrupa yakasına geçmek için ise direkt Şişli otobüsünün yanı sıra Pendik’e yakın mesafedeki Kartal metrosu da kullanılabilir.

İstanbul’da gezilip görülmesi gereken yerlere ulaşım

İstanbul’a Ankara-İstanbul treni ile gelindiğinde bir hafta sonu ayrılarak gezilip görülecek birçok yeri ziyaret etmek mümkün. Tren garında indikten sonra öncelikle Pendik’ten Kadıköy, Kartal, Üsküdar veya Şişli’ye geçiş yapılmalıdır. İstanbul’un tarihi yarımadası olarak adlandırılan Eminönü ve Sultanahmet’e gitmek için sık sık sefer yapan Kadıköy-Eminönü ve Üsküdar-Eminönü vapurlarını veya motorlarını kullanmak gerekir. Eminönü’nden Sultanahmet’e yayan olarak veya tramvay ile ulaşılabilen rotada Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı, Gülhane Parkı, Topkapı Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii ve daha birçok önemli nokta yer alır. Ayrıca Şişli’den doğrudan metroyla ya da Kadıköy veya Üsküdar’dan Karaköy vapurlarına binilip oradan da Tünel’le İstiklal Caddesi’ne çıkılabilir. virail’de İstanbul’dan başka illere de tren, otobüs ve uçak seferlerini bulmak mümkün.