Ankara - İstanbul arası tren bulun


Yolculuğunuz için en ucuz tren biletini bulun

Seyahat ayrıntıları

En iyi fiyat 64,96TL
Yolculuk süresi 3 sa 52 dk
Günlük bağlantılar 33
İlk kalkış: 06:00
Son kalkış: 22:00
Mesafe 352km

Ankara - İstanbul arası en iyi tren tekliflerini bulun

virail Ankara - İstanbul arasında olan tüm trenlerin tarifelerini ve fiyatlarını bulmanıza yardım eder.

Ankara ilinden İstanbul iline olan güzergah 33 tren tarafından günlük olarak istasyona Ankara Gar kalkış ve İstanbul(Bakırköy), İstanbul(Bostancı), İstanbul(Halkalı), İstanbul(S.çeşme), İstanbul (Pendik) istasyonlarda varışlı olarak gerçekleşir.
Ortalama yolculuk süresi 3 sa 52 dk. İlk tren 06:00 saatinde hareket eder. Sonuncusu 22:00 saatindedir.

Bilet fiyatı : Ankara - İstanbul her gün

Bugün Yarın 2 gün içinde 3 gün içinde 4 gün içinde 5 gün içinde 6 gün içinde
41,13 TL52,62 TL Tümünü gör Tümünü gör 51,05 TL55,38 TL Tümünü gör
Tümünü gör 64,96 TL Tümünü gör Tümünü gör Tümünü gör Tümünü gör Tümünü gör
Tümünü gör Tümünü gör 133,37 TL132,71 TL Tümünü gör Tümünü gör 115,36 TL

Ankara - İstanbul arası trenler


Ankara’dan İstanbul’a trenle geldikten sonra merkeze gidiş

TCDD’nin Türkiye’nin iki büyük şehri arasında düzenlediği Ankara-İstanbul tren seferleri, genelde 2 saatte bir olacak kadar sıktır. İki şehir arasında yüksek hızlı tren hattı bulunduğu için seferler genelde bu tür trenlerle gerçekleştirilir ve yaklaşık 449 km’lik hattın sefer süresi 4 saat ile 4 saat 15 dakika arasında değişiklik gösterir. Trenler Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’ndan kalkar. Son durak, İstanbul’daki Pendik Yüksek Hızlı Tren Garı’dır. İstanbul, ulaşım açısından elverişli bir şehirdir ama çok büyük bir şehir olduğu için şehir merkezi denildiğinde birkaç farklı yer akla gelir. Pendik Yüksek Hızlı Tren Garı’ndan Anadolu yakasının merkezi olan Kadıköy’e farklı güzergahlardan geçerek giden birden fazla otobüs hattı bulunur. Üsküdar’a doğrudan giden otobüs hattı da mevcut. Buradan Avrupa yakasına geçmek için ise direkt Şişli otobüsünün yanı sıra Pendik’e yakın mesafedeki Kartal metrosu da kullanılabilir.

İstanbul’da gezilip görülmesi gereken yerlere ulaşım

İstanbul’a Ankara-İstanbul treni ile gelindiğinde bir hafta sonu ayrılarak gezilip görülecek birçok yeri ziyaret etmek mümkün. Tren garında indikten sonra öncelikle Pendik’ten Kadıköy, Kartal, Üsküdar veya Şişli’ye geçiş yapılmalıdır. İstanbul’un tarihi yarımadası olarak adlandırılan Eminönü ve Sultanahmet’e gitmek için sık sık sefer yapan Kadıköy-Eminönü ve Üsküdar-Eminönü vapurlarını veya motorlarını kullanmak gerekir. Eminönü’nden Sultanahmet’e yayan olarak veya tramvay ile ulaşılabilen rotada Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı, Gülhane Parkı, Topkapı Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii ve daha birçok önemli nokta yer alır. Ayrıca Şişli’den doğrudan metroyla ya da Kadıköy veya Üsküdar’dan Karaköy vapurlarına binilip oradan da Tünel’le İstiklal Caddesi’ne çıkılabilir. virail’de İstanbul’dan başka illere de tren, otobüs ve uçak seferlerini bulmak mümkün.