GENEL ŞARTLAR VE KOŞULLAR

Virail portalının kullanımı için Genel Şartlar ve Koşullar (GSK)

1. Genel

(1) Virail GmbH, Winsstraße 15, 10405 Berlin, Almanya (bundan böyle "virail" olarak anılacaktır) ticari ve özel taşıma hizmeti sağlayıcılarına (bundan böyle "Sağlayıcılar" olarak anılacaktır), tren, otobüs, uçuş ve araç paylaşımı yoluyla taşıma gezilerini bir veritabanında yerleştirmelerini ve Sağlayıcıların çeşitli rezervasyon web siteleriyle bağlantı kurmalarını sağlayan teknik bir arayüz sunmaktadır. Konaklama arayan kullanıcılar (bundan böyle "Kullanıcılar" olarak anılacaktır), www.virail.com.tr ve/veya Virail tarafından işletilen diğer web siteleri aracılığıyla bu veritabanına erişim sağlayacak ve rezervasyon işlemini gerçekleştirmek için taşıma çözümünün Sağlayıcısının web sitesine yönlendirilecektir.

(2) Bu şartlar ve koşullar, yukarıda bahsedilen Virail web siteleri aracılığıyla veritabanının kullanımını düzenler ve Virail tarafından geliştirilen herhangi bir uygulama ("Uygulama") ile üçüncü taraflar tarafından sağlanan mobil cihazlar için herhangi bir portal veya uygulamaya erişimi içerir. Bu şartlar ve koşullar özel olarak geçerlidir; Virail, Kullanıcı tarafından dayatılan herhangi bir alternatif şart ve koşulu reddeder.

(3) Virail tarafından işletilen tüm web siteleri ve sağlanan veritabanları ("Web Sitemiz") yalnızca özel kullanım için izin verilir. Web Sitemizin ticari kullanımı açıkça yasaktır. Web Sitemiz, yanıltıcı, dolandırıcı veya spekülatif rezervasyonlar için veya gelecekteki talebi karşılamak için rezervasyonlar yapmak amacıyla kullanılmamalıdır. Web Sitemizi kullanarak, Virail'in önceden yazılı onayı olmadan aşağıdaki eylemlerden ve önlemlerden kaçınmayı kabul etmiş olursunuz:

Virail, kendi takdirine bağlı olarak ve herhangi bir sorumluluk reddi altında Web Sitemizin tümüne veya belirli bölümlerine erişimi sonlandırma, askıya alma veya sınırlama hakkını saklı tutar.

2. Kullanıcılar için Virail Hizmetleri

(1) Virail, Kullanıcılara veritabanında en uygun Sağlayıcı teklifini belirlemelerine ve daha sonra Kullanıcıyı o Sağlayıcının sitesine yönlendirmelerine veya Kullanıcıyı doğrudan Sağlayıcı ile iletişime geçirmelerine olanak tanıyan hedefli bir arama işlevi sunar. Bu nedenle, Virail bu web sitelerinin hizmet sağlayıcısı değildir. Özellikle, Virail hizmetlerinin kullanımı, § 651a Alman Medeni Kanunu (BGB) anlamında Virail ile bir paket tur sözleşmesine yol açmaz.

(2) Bir arama çok sayıda sonuç döndürdüğünde, arama işlevselliğini garanti altına almak için görüntülenen sonuçlar belirli bir miktarla sınırlanacaktır.

(3) Kullanıcılar Virail veritabanını ücretsiz olarak kullanabilirler.

(4) Virail, Sağlayıcılar tarafından yayınlanan tekliflerin başarılı bir rezervasyon sözleşmesi durumunda komisyon tabi olabileceğini belirtir. Kullanıcı ve Sağlayıcı arasında oluşan bu sözleşmenin şekli ve içeriği, ilgili yasalar ve ilgili taraflar arasındaki anlaşmalarla uyumlu olmalıdır.

(5) Virail, hizmetlerinin üçüncü taraflar tarafından sağlanmasına izin verebilir.

(6) Virail hizmetlerini ücretsiz olarak sunduğu için, Kullanıcının zararlar veya sözleşmenin uygulanması için hak talebinde bulunma hakkı yoktur. Virail, teklifi herhangi bir bildirimde bulunmaksızın istediği zaman iptal etme hakkını saklı tutar.

3. Virail, Teklifler veya Sonraki Rezervasyon Sözleşmeleri için Sorumlu Değildir

(1) Virail, yalnızca uygun teklifler için bir arama yapmayı sağlayan teknik hizmet sağlayıcıdır. Virail, yukarıda bahsedilen web sitelerinde kendi tekliflerini yayınlamayacak ve yapılan herhangi bir teklif için sorumluluk kabul etmeyecektir. Tüm tekliflerden ve Virail tarafından bağlantı kurulan diğer web sitelerinde ve ilgili niyet beyanlarından yalnızca Sağlayıcı sorumludur. Virail, Sağlayıcı tarafından yayınlanan bilgilerin doğruluğu veya güncelliği için, özellikle bu bilgiler mobil bir cihazda saklandığında, herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

(2) Herhangi bir sözleşme veya bilet yalnızca Sağlayıcı ve Kullanıcı arasında var olur. Virail, Kullanıcı ve herhangi bir dış rezervasyon acentesi arasında var olan herhangi bir sözleşme düzenlemesi, anlaşması veya talepten muaf tutulur. Rezervasyonlar, özellikle iptal ve çekilme ile ilgili olarak, hizmet sağlayıcısının veya taşıma acentesinin Genel Şartlar ve Koşulları tarafından özel olarak yönetilir. Rezervasyon hizmeti sağlayıcısı veya taşıma acentesi, rezervasyon ve ödeme işlemleri ile bu sözleşmeyle ilgili herhangi bir soru için tek iletişim noktası olarak kalır. Virail, bu konularla ilgili bilgi sağlayamaz.

(3) Virail, rezervasyonları veya rezervasyon taleplerini veya bunlarla ilişkili verileri ve bilgileri kendisi yakaladığı ve Sağlayıcıya bir rezervasyon veya rezervasyon talebi aktarmak amacıyla (örneğin, hızlı rezervasyonlar veya talep formları kapsamında) durumunda, önceki paragraflar (1) ve (2) geçerli olmaya devam eder.

(4) Teklifler, teknik bir arayüz aracılığıyla sürekli olarak güncellenir.

4. Fiyatlar

(1) Teklif(ler)de belirtilen fiyatlar, Sağlayıcı tarafından belirlenir ve Virail'e en az günde bir kez bildirilir.

(2) Teklif fiyatı, konaklamanın nihai fiyatı olarak anlaşılır, ancak fiyatların uygun ve doğru olmasını sağlama sorumluluğu Sağlayıcıya aittir. Virail, teklifin toplam maliyetini sunmaya çalışırken, Sağlayıcı'nın rezervasyon web sitesi tarafından ek ücretler alınabilir.

5. Sorumluluk

(1) Virail, Sağlayıcı tarafından oluşturulan içerik ve/veya tekliflerin doğruluğu, kalitesi, eksiksizliği, güvenilirliği veya inandırıcılığından sorumlu değildir. Özellikle, Virail, Sağlayıcı ve/veya teklif seçimiyle ilgili herhangi bir tavsiye veya ek bilgi sağlamaz.

(2) Virail, sorumluluğunun dışında kalan nedenlerden veya mücbir sebepten kaynaklanan teknik aksaklıklardan sorumlu değildir.

(3) Virail, verilere kesintisiz erişimi garanti etmez. Virail, gerektiği kadar süre boyunca teknik bakım yapma hakkını saklı tutar.

(4) Virail, yalnızca kasıtlı ve ağır ihmal sonucu oluşan zararlardan sorumludur. Basit ihmal durumunda, yaşam, vücut veya sağlık yaralanmaları ve Ürün Sorumluluk Yasası'ndan kaynaklanan talepler hariç, herhangi bir sorumluluk yoktur.

(5) Virail'in sorumluluk sınırlamaları, tüm çalışanlarının, temsilcilerinin ve acentelerinin kişisel sorumluluğuna da uygulanır.

 

6. Gizlilik

(1) Virail, kullanıcı bilgilerinin korunmasına en yüksek önceliği verir. Daha fazla bilgi için lütfen Virail Gizlilik Politikasına başvurunuz.

(2) Kişisel bilgiler, yalnızca kullanıcının onayıyla veya bu tür verilerin toplanması, işlenmesi veya kullanımının yasalarca izin verildiği durumlarda sağlanır, işlenir ve kullanılır.

7. Genel Kullanım Şartları'nda (GTC) Değişiklikler

(1) Virail, en az altı haftalık uygun bir bildirimle GTC'de değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Herhangi bir değişiklik durumunda, Virail değişiklikleri web sitesinde duyuracak ve değişikliklerin yürürlüğe gireceği tarihi belirleyecektir.

(2) Kullanıcı, duyuru tarihinden itibaren altı hafta içinde bu değişikliklere itiraz etmezse, değiştirilmiş GTC, kullanıcı tarafından kabul edilmiş sayılır. Kullanıcılara bu, Şartlardaki Değişiklikler duyurusunda hatırlatılacaktır.

8. Son Şartlar

(1) Almanya Federal Cumhuriyeti'nin yasaları geçerlidir, ancak Uluslararası Malların Satışı Sözleşmesi (CISG) hariç tutulur. Tüccarlar, kamu hukuku tüzel kişilikleri veya kamu kurumları ile bu sözleşmeden kaynaklanan veya bu sözleşmeyle ilgili tüm uyuşmazlıklar için icra yeri ve yargı yeri Berlin'dir.

(2) Hizmetlerimiz ve bu Genel Kullanım Şartları İngilizce olarak sunulsa ve açıklansa da, İngilizce ve Almanca sürümler arasında herhangi bir sapma durumunda Almanca sürüm geçerli olacaktır. Almanca sürüm şu bağlantı altında bulunabilir: www.virail.de/v/geschaeftsbedingungen

(3) Bu Genel Kullanım Şartlarından biri tamamen veya kısmen geçersiz veya yasal olarak uygulanamaz hale gelirse, bu durum sözleşmenin geri kalanının geçerliliğini etkilemez

Virail GmbH Beyaz Etiket Kullanım Şartları

1. Giriş

Virail GmbH - ortakların toplanması yoluyla sağlanan metasearch hizmetlerinin yanı sıra - müşterilere, “Beyaz Etiket Çözümü” veya alternatif bir ürün aracılığıyla üçüncü taraf ortaklar kullanarak üçüncü taraf taşıma hizmetlerini rezerve etme imkanı da sunabilir. Böyle bir ürün kullanarak, müşteriler, herhangi bir Virail yerelinde veya Virail web sitesinde Beyaz Etiket ortağı aracılığıyla yetkili taşıyıcıları rezerve etme yeteneğine sahiptir.

Bu Kullanım Şartları, Virail ve Beyaz Etiket Ortağı tarafından sağlanan hizmetlere özgüdür. Bu nedenle, müşterilerin Beyaz Etiket Platformuna erişimi ve kullanımı, Beyaz Etiket Ortağının ve taşıma hizmetini sağlayan Taşıyıcının sorumluluğuna özgüdür.

2. Hizmetlerin Kullanımı

2.1 Kara Taşımacılığı Hizmetleri

Virail, müşterilere taşıma hizmeti sunmamaktadır. Taşıyıcı, taşıma hizmetini sağlayan tek taraftır ve bilet düzenleme, taşıma ve bilet sözleşmesi koşullarından sorumludur. Çoğu durumda, Virail bilet düzenleme için sözleşmeli bir ortak değildir çünkü bu işlem Beyaz Etiket Ortağı tarafından yönetilir. Bu nedenle, Virail bu tür bir sözleşmeden sorumlu değildir.

Müşteriler, bu nedenle bilet düzenleme ve buna bağlı unsurların, müşterinin Beyaz Etiket Platformu aracılığıyla rezervasyon yaptığı ilgili Taşıyıcı'nın şartları ve koşullarına (“T&C”) tabi olduğunu kabul ederler ve bu şartlar, o taşıyıcı ile rezervasyon yapıldığında kabul edilir.

2.2 Beyaz Etiket Platformunun Kurulumu

Beyaz Etiket Platformu, Almanya merkezli üçüncü taraf bir ortak olan Distribusion Technologies GmbH (bundan böyle "Distribusion") tarafından sağlanmaktadır. Distribusion, kara taşımacılığı biletleri için küresel bir dağıtım sistemi (GDS) geliştirir ve işletir; bu, kara taşımacılığı içeriğinin tedariki, müşteri ödeme amaçlı beyaz etiket platform çözümünün teknik tedariki, ödeme işleme, mutabakat ve faturalandırma dahil ancak bunlarla sınırlı olmamaktadır.

Virail, Taşıyıcıların biletlerinin rezervasyonunu sağlamak için müşterilerine “Beyaz Etiket Platformu” sunmak amacıyla Distribusion'un hizmetlerini kullanmaktadır. Bu bağlamda, Distribusion içeriğin teknik tedarikini ve Müşteri rezervasyonlarını işleyerek biletlerin satılmasını sağlar. Bir teknik Ortak olarak Distribusion, herhangi bir müşteri hizmeti talebi veya sorgusu için sorumlu değildir. Ödeme veya işlem sorunlarıyla ilgili bir sorgu veya şikayet durumunda, bunlar Virail'e gönderilmeli ve Virail bu talebi Distribusion'a iletecektir.

2.3 Sağlanan Bilgiler

Müşteriler, Beyaz Etiket Platformunu kullanırken sağlanan tüm bilgilerin doğru, geçerli ve güncel olduğundan emin olmalıdır. Virail ve/veya hizmet sağlayıcıları, şeffaflık ve dolandırıcılık tespiti amacıyla müşterileri tarafından sunulan tüm verileri doğrulama hakkını saklı tutar.

Müşteri, yanlış bilgi sağlamanın sonuçları ve maliyetleri konusunda da sorumludur. Rezervasyon işlemi sırasında bu bilgileri sunarken, müşteriler, rezervasyon işlemi sırasında erişilebilen Taşıyıcının şartları ve koşulları (T&C) ile uyumlu olarak hareket ettiklerinin farkında olmalıdır.

3. Fiyatlar ve Ödemeler

3.1 Fiyatlar ve Ücretler

Beyaz Etiket Taşıyıcı Teklifi, yalnızca Taşıyıcının veya onun ortağının takdirine bağlı olarak belirlenir. Virail, Taşıyıcı tarafından belirlenen fiyattan sorumlu değildir. Müşterinin fiyatla ilgili herhangi bir sorusu varsa, doğrudan Taşıyıcı ile iletişime geçmelidir.

Müşteri, teklif için gösterilen farklı fiyatlarla da karşılaşabilir. Bu durum, arama sonuçları ve/veya diğer ilgili sayfalar üzerinde verileri saklamak için kullanılan önbellekleme ve birçok para biriminde fiyatları yansıtmak için döviz kuru dönüşümleri nedeniyle oluşur. Önbellekleme, müşterilere sonuçları daha hızlı sunmak ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla kullanılırken, aynı zamanda Ortak sistemler üzerindeki yükü de sınırlar.

Beyaz Etiket Çözümü - ödeme hizmetini sağlayan - rezervasyon için doğru fiyatı, seçilen ve/veya rezervasyon için uygun olan para biriminde gösterecektir.

Virail'in bir para biriminde fiyat listelemesi, teklifin o para biriminde rezerve edilebileceğini garanti etmez. Rezervasyon için kullanılabilir para birimleri, Beyaz Etiket Çözüm Ortağı tarafından belirlenir.

3.2 Ödeme

Distribusion - Beyaz Etiket Çözüm Ortağı olarak - aynı zamanda Taşıyıcının işbirliği ortağı olarak da işlev görecektir. Beyaz Etiket Çözümü aracılığıyla bir teklifin ödemesiyle ilgili şikayetleriniz ve/veya sorularınız varsa, Virail Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz ve Virail, şikayetinizi ve/veya sorunuzu Distribusion'a iletecektir.

Beyaz Etiket Platformunda bir teklif satın alındığında, Müşteriler biletin tutarını, biletin satın alındığı bilet düzenleyicisine ödeyecektir. Uygulanabilirse, Müşteri bilet fiyatına ek olarak bir hizmet ücreti de ödeyecektir (“Hizmet Ücreti”). Hizmet Ücreti, bilet rezervasyonu yapmadan önce müşteriye gösterilecek ve Teklifin fiyatından ayrı olarak belirtilecektir.

Hizmet Ücreti, Müşteriye müşteri hizmetleri sunmanın yanı sıra Virail tarafından sağlanan diğer ürün ve hizmetleri kapsar. Bu nedenle, bir işlem gerçekleştikten sonra Hizmet Ücreti iade edilemez.

Zaten rezerve ettiğiniz bir Beyaz Etiket Taşıyıcı Teklifini iptal etmek veya değiştirmek istiyorsanız, lütfen ilgili bölüme ve/veya Virail SSS'ye başvurun.

3.3 Ödeme Yöntemleri

Beyaz Etiket Platformundaki Beyaz Etiket Taşıyıcı Teklifleri, ödeme yöntemlerini dahil etmek veya hariç tutmak üzere herhangi bir zamanda güncellenebilir. Mevcut ödeme yöntemleri şunlardır:

Ödeme kredi kartı veya Google Pay ile yapılırsa, Müşteri hesabı rezervasyon tamamlandığında tahsil edilecektir. Kart sahibinin adı ve kredi kartı bilgileri, Distribusion tarafından ödeme hizmet sağlayıcısı Adyen'e, Adyen N.V. Simon Carmiggeltstraat 6-50, 1011 DJ Hollanda'ya iletilecektir.

4. İptal Politikası

Taşıyıcı tarafından bir hizmetin iptali ve/veya değişikliği durumunda, Müşteri, geçerli yasa ve/veya Taşıyıcı T&C uyarınca, Taşıyıcıdan ödenen tutarın geri ödenmesini ve/veya bu yasa uyarınca Taşıyıcıya karşı diğer hakları talep etme hakkına sahiptir.

Bunların ayrıntıları Taşıyıcı T&C'de belirtilmiştir. Virail, herhangi bir tutarın geri ödenmesinden veya alternatif taşıma hizmetlerinin organizasyonundan veya zarar ve/veya kar kaybından sorumlu veya hesap verebilir değildir. Bir Müşteri, bir taşıyıcı ile rezervasyon yaparken hangi haklara sahip olduğundan emin olmak istiyorsa, Taşıyıcı T&C'yi incelemeli ve/veya daha fazla bilgi için doğrudan Taşıyıcı ile iletişime geçmelidir.

Müşteri, Beyaz Etiket Platformu aracılığıyla rezerve edilen teklifi iptal ettiğinde, iptal hakları, Müşterinin teklifi rezerve ettiği Taşıyıcı'nın T&C'sine tabidir. Müşteri geri ödeme talep ettiğinde, Hizmet Ücreti (varsa) hizmetlerin sağlanması için Virail tarafından tutulacaktır.

Bir Taşıyıcı, çevrimiçi olarak rezerve edilen biletin iptaline/ değişikliklerine izin veriyorsa, yapılan herhangi bir değişiklik, ilgili Taşıyıcı'nın T&C'sine tabidir. Müşteriye, Teklif ile ilgili rezervasyonun değiştirilmesine (iptal/değişiklik) izin vermek için bir bağlantı sağlanabilir. Bağlantı sağlanmazsa, Müşteri, rezervasyon sırasında belirtilen iadeleri ve/veya değişiklikleri sağlayan herhangi bir rezerve edilen Teklifi kolaylaştırmak için Virail Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilir. Müşteri iade edilemeyen veya değiştirilemeyen bir bilet rezerve ettiyse, Virail veya Beyaz Etiket Ortağı (“Distribusion”) rezerve edilen Teklif uyarınca bu hizmetleri sağlayamaz.

5. Kişisel Veriler

Müşterilerin Beyaz Etiket Platformunu kullanımı bağlamında, Virail ve/veya Distribusion, sağlanan bazı kişisel verileri toplayabilir ve işleyebilir. Platformu kullanarak Müşteriler, Virail ve/veya Distribusion tarafından kişisel verilerinin, geçerli yasa ve Beyaz Etiket Platformu Gizlilik Politikası hükümlerine uygun olarak işlenmesini tanır ve kabul eder.

6. Beyaz Etiket Platformunun Kullanımı

Virail, Müşterilere Beyaz Etiket Platformunu ve hizmetleri, Müşterilerin kişisel ve özel kullanımı için, ticari olmayan bir temelde ve Beyaz Etiket Platformu ve hizmetlerin amaçlarına uygun olarak kullanmak üzere münhasır olmayan, kişisel ve devredilemez bir hak tanır.

Müşterilerin, Virail'in önceden yazılı izni olmadan Beyaz Etiket Platformunu ve hizmetlerini, ve içeriğini başka bir amaçla kullanmaları veya sömürmeleri yasaktır. Özellikle, Müşterilere şu yasaklar getirilmiştir:

7. Virail'in Rolü

Virail, aracı olarak Müşteriye, işlemi sonuçlandırmadan önce (a) bir Ortak'a yönlendirme veya (b) Distribusion tarafından sağlanan Beyaz Etiket Platformu aracılığıyla taşıma hizmetlerini karşılaştırma olanağı sunar. Burada belirlenen Şartlar ve Koşullar (b) ile Beyaz Etiket Platformu üzerinden bir işlemin sonuçlandırılmasına ilişkindir. Bu senaryoda, Virail çoğu durumda Beyaz Etiket Taşıyıcı Teklifi ile ilgili sözleşmeli ortak değildir ve her durumda Teklifle ilişkili taşıma hizmetleri için de değildir. Beyaz Etiket Şartlarını ve Koşullarını kabul ederek, Müşteri, Virail'in Müşteri ve Taşıyıcı arasında yapılan herhangi bir anlaşmanın tarafı olmadığını kabul eder ve anlar.

Virail, herhangi bir taşıma hizmeti sağlamaz ve Taşıyıcı olarak işlev görmez. Virail, Distribusion Beyaz Etiket Platformu aracılığıyla Müşteri ve Taşıyıcı arasında aracı olarak işlev görür. Virail, Taşıyıcı tarafından sağlanan taşıma hizmeti veya Distribusion tarafından sağlanan Beyaz Etiket Platformunda mevcut olan hizmetler için sorumlu tutulamaz. Virail'in sorumlu olmadığı şeyler arasında, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, şunlar bulunur:

Taşıyıcı tarafından taşıma hizmeti için yanlış bilgi iletişimi; Müşteri veya Taşıyıcı tarafından hizmetin iptali ve/veya değişikliği; Müşteri tarafından Hizmet ve/veya diğer ilgili Ücretin ödenmemesi; Hizmet sunulmadan önce, sırasında veya sonrasında Müşterinin davranışı; Müşteri tarafından Taşıyıcıya biletin fiziksel veya e-bilet formunda sunulması

8. Platformun İşletimi, Erişilebilirliği ve İşlevselliği

Virail, Beyaz Etiket Platformunun her zaman erişilebilir olmasını sağlamaya çalışacaktır. Ancak Platform, bakım, taşıma, güncellemeler, operasyonel değişiklikler veya Platform ve/veya ilgili diğer öğelerle ilgili teknik zorluklar gibi durumlarda geçici veya tamamen askıya alınabilir ve bu durum kullanımını ve erişilebilirliğini sınırlayabilir.

Virail, Beyaz Etiket Platformuna veya özelliklerine erişimi, bütünüyle veya kısmen, bireysel veya genel olarak, geçici veya kalıcı olarak değiştirme veya askıya alma hakkını saklı tutar.

9. Uygulanabilir Hukuk ve Yargı Yeri

Beyaz Etiket Şartlar ve Koşullar İngilizce olarak yazılmıştır ve Alman hukukuna tabidir. Şartlar ve Koşullar, Virail yerel ayarına bağlı olarak İngilizce sürümden diğer dillere çevrilebilir. Her durumda, ilgili Şartlar ve Koşullar orijinal İngilizce kopyadır ve her zaman Alman hukukuna tabidir. Yargı yeri Berlin'dir.

10. İletişim Bilgileri

Hangi şirketle iletişime geçmeniz gerektiği, talebin türüne bağlı olarak değişecektir:

Müşteri iade edilemeyen veya değiştirilemeyen bir bilet rezerve ettiyse, Virail iade sağlayamaz.

Virail GmbH Çevrimiçi Seyahat Acentesi (OTA) Şartları ve Koşulları

Giriş

Virail GmbH - Partnerlerin bir araya getirilmesiyle sağlanan metasearch hizmetlerinin yanı sıra - Müşterilerin Virail'in Çevrimiçi Seyahat Acentesi (OTA) olarak hareket ettiği dahili bir ödeme platformu aracılığıyla üçüncü taraf ulaşım hizmetlerini rezerve etmelerine de olanak tanıyabilir. Bu platformu kullanarak, müşteriler biletlerini doğrudan Virail GmbH'dan satın alabilir ve alabilirler.

Bu Şartlar ve Koşullar, Virail tarafından sağlanan hizmetlere ve OTA çözümüne özgüdür.

Hizmetlerin Kullanımı

Ulaşım Hizmetleri

Virail, müşterilere herhangi bir ulaşım hizmeti sunmamaktadır. Taşıyıcı, ulaşım hizmetini sağlayan tek taraf olup, biletleme ve taşıma ve biletleme sözleşmesinin şartları ve koşullarından sorumludur. Çoğu durumda, Virail biletleme için sözleşme tarafı değildir, çünkü bu taşıyıcı tarafından yönetilmektedir. Bu durumda Virail, böyle bir sözleşmeden sorumlu değildir.

Müşteriler bu nedenle, koltuk rezervasyonu, bagaj ve yükseltmeler gibi biletleme ve ilgili öğelerin, müşterilerin rezervasyon yaptığı ilgili taşıyıcının şartlar ve koşullarına (T&C) tabi olduğunu ve bu şartların, taşıyıcı ile rezervasyon yapıldığında bizim ödeme platformumuz aracılığıyla kabul edildiğini kabul ederler.

Sağlanan Bilgiler

Müşteriler, Virail ödeme platformu aracılığıyla bilet satın alırken sağlanan tüm bilgilerin doğru, geçerli ve güncel olmasını sağlamalıdır. Virail ve/veya hizmet sağlayıcıları, müşterilerinin sağladığı tüm verileri şeffaflık ve dolandırıcılık tespiti amacıyla doğrulama hakkını saklı tutar.

Müşteriler, yanlış bilgi sağlamaktan doğan tüm sonuçlar ve maliyetlerden de sorumludur. Bu bilgileri rezervasyon sürecinde gönderirken, müşteriler taşıyıcının şartları ve koşulları (T&C) doğrultusunda ilerlediklerinin farkında olmalıdır ve bu şartlar rezervasyon sürecinde erişilebilir hale getirilir.

Fiyatlar ve Ödemeler

Fiyatlar

Virail, taşıyıcı tarafından belirlenen fiyattan sorumlu değildir. Müşterilerin fiyatla ilgili herhangi bir sorusu varsa, doğrudan taşıyıcıyla iletişime geçmelidirler.

Müşteriler, sonuç sayfasında gösterilen teklif için farklı fiyatlarla karşılaşabilirler. Bu, arama sonuçları ve/veya diğer ilgili sayfalardaki verilerin saklanması ve fiyatların çeşitli para birimlerinde yansıtılması için kullanılan önbellekleme nedeniyle olabilir. Önbellekleme, müşterilere sonuçları daha hızlı sunmak ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek, aynı zamanda Partner sistemleri üzerindeki yükü sınırlamak için kullanılır.

Ödeme sayfasında gösterilen fiyat, üçüncü taraf ortaklarımız tarafından sağlanan 'canlı' fiyattır ve müşterilerin ödeyeceği fiyattır. Müşteriler, bileti satın almadan önce taşıyıcı ve Virail'in şartlarını ve koşullarını kabul etmelidir. Bu nedenle, müşteriler satın alımlarının sorumluluğunu kabul eder ve satın alma işlemi tamamlandıktan sonra taşıyıcının iade ve değişiklik politikasını kabul ederler.

Ücretler

Hizmet Ücretleri

Hizmet ücreti karşılığında Virail, müşterilere müşteri hizmetleri ve diğer ürünler ve hizmetler sunar. Bu nedenle, bir işlem gerçekleştikten sonra hizmet ücreti iade edilmez. Hizmet ücreti, ödeme sürecinde ayrı olarak listelenir ve satın alınan bilete bağlı olarak değişebilir.

Kart İşlem Ücretleri

Belirli ödeme yöntemleri ve/veya para birimleri kullanılarak ek kart işlem ücretleri alınabilir. Bu ücretler iade edilmez ve ödeme sırasında otomatik olarak tespit edilir ve herhangi bir ücret geçerliyse ilgili ücret tahsil edilir.

İptal Ücretleri

Bir biletin satın alınması gibi, bir işlem aynı zamanda bir bileti geri ödemek için bir kart işlem ücreti de tetikleyebilir. Bu ücret otomatik olarak tespit edilir ve iade sırasında düşülür.

Ödeme

Ödeme sürecinde müşterilerden hem Virail'in hem de müşterinin seçtiği taşıyıcının şartlarını ve koşullarını (T&C) onaylamaları istenir. Bu şartlar ve koşullar, ödeme sayfasında mevcuttur ve doğrudan görüntülenebilir. Müşteriler bu sayfada ayrıca taşıyıcının iade politikası hakkında bilgilendirilir. Müşteriler, ödeme sırasında girilen bilgileri kontrol etmelidir, çünkü yanlış bilgiler rezervasyonla ilgili bir soruna yol açabilir. Virail, rezervasyonları değiştiremez veya düzenleyemez. Gerekli değişiklikler taşıyıcı tarafından onaylanmalı ve yapılmalıdır. Virail, yalnızca müşterinin e-biletini almaması durumunda bileti iptal edebilir ve yeniden gönderebilir.

Ödeme tamamlandıktan sonra, müşteriler bir onay sayfasına yönlendirilir ve e-biletleri ile bir e-posta alırlar. Müşteriler e-biletlerini almadıysa, spam klasörlerini kontrol etmeli veya biletin gelmesi için bir süre beklemelidirler. Bu başarısız olursa, müşteriler Virail ile iletişime geçmeli ve biz bileti yeniden gönderebiliriz.

Ödeme Yöntemleri

Kullanılabilecek tüm ödeme yöntemleri, ödeme sırasında listelenir. Ödeme yöntemleri ülkeye ve zamana göre değişebilir, çünkü ödeme yöntemleri eklenir/kaldırılır.

Dolandırıcılık

Dolandırıcılık şüphesi durumunda, Virail, müşteriler tarafından yapılan rezervasyonu onurlandırmama ve işlemi iptal etme hakkını saklı tutar. Müşteriler, şüphelerimizin yersiz olduğunu düşünürse, müşterilere karşı alınan kararı gözden geçirmek için Yardım Merkezimizle iletişime geçebilirler, ancak Virail, dolandırıcılık veya diğer şüpheli faaliyetler şüphesi temelinde müşterilere hizmet vermeme kararını sürdürebilir ve sürdürebilir.

 

Değişiklikler veya İptaller

Virail şu anda müşterilerin bir bilet veya rezervasyonu değiştirmesine izin vermemektedir. Virail, ödeme sürecinde her bir taşıyıcının şartlarını ve koşullarını (T&C) gösterir. Eğer bir taşıyıcı biletlerin değiştirilebilir ve/veya iade edilebilir olmasına izin veriyorsa, bu Virail’in Değişiklikler ve İptaller ile ilgili kendi politikasından bağımsız olarak, taşıyıcının takdirine bağlıdır.

Müşteriler değişiklik gerektiren bir bilet satın alırlarsa, doğrudan taşıyıcı ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Taşıyıcının bir değişiklik yapmasına izin vermesi durumunda, değişikliği işleyebileceğiz. Ancak taşıyıcının onayı olmadan herhangi bir iade veya değişiklik sağlayamayız.

Tazminat

Virail’in sorumluluğu, çevrimiçi seyahat acentesi olarak sunulan hizmetlerle sınırlıdır. Herhangi bir ulaşım hizmeti sunmuyoruz ve müşteriler, seyahatleriyle ilgili herhangi bir sorun için taşıyıcı ile iletişime geçmek zorundadır. Seyahatle ilgili tüm iddialar doğrudan taşıyıcıya yapılmalıdır.

Eğer Avrupa Birliği içinde bir müşterisiyseniz, aşağıda haklarınızı bulabilirsiniz:

Demiryolu Yolcularının Hak ve Yükümlülükleri

Otobüs Yolcularının Hak ve Yükümlülükleri

Uçak Yolcularının Hak ve Yükümlülükleri

Virail, kendi takdirine bağlı olarak, müşterilerin rezervasyonlarıyla ilgili uygun seviyede bakım almalarını sağlamak için yardım etmeye çalışacaktır. Ancak taşıyıcı tarafından alınan herhangi bir karardan sorumlu değiliz ve taşıyıcılar, şartları ve koşullarında belirtilen herhangi bir tazminat veya yardımın nihai sorumluluğunu taşımaktadır.

Teknik Sorunlar

Virail, kesintisiz teknik operasyon ve hizmet sağlamaya çalışır. Ancak, hizmetimizin kesintisiz erişilebilirliği ve kullanılabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluk üstlenmiyoruz, ancak bunu sağlamaya çalışacağız. Bu özellikle teknik gecikmeler ve arızalar ile bunlardan doğabilecek hasarlar için geçerlidir.

Bir teknik sorun müşterilerimiz için bir kayba neden olursa, Virail kendi takdirine bağlı olarak bir geri ödeme sağlayabilir. Ancak potansiyel bir geri ödemeyi yalnızca birkaç koşula bağlı olarak değerlendirebiliriz;

  1. Müşteriler, seyahat saatinden ve tarihinden en az 24 saat önce Virail'i Yardım Merkezi platformu aracılığıyla bilgilendirmelidir.

  2. Müşteriler, Virail web sitesinde bir satın alma işlemi yapmış olmalı ve kredi kartları ile ödeme yapmış olmalıdır.

  3. Müşteriler, soruna dolaylı veya doğrudan neden olmamalı ve teknik sorun ve sorunla ilgili koşullar hakkında bize ayrıntılar sağlamalıdır. Müşteriler ayrıca, ek bilgi taleplerimize yanıt vermeli ve teknik sorun konusunda işbirliği yapmalıdır. Bu koşullara uymamak, geri ödeme yapma imkanımızın olmamasıyla sonuçlanacaktır.

 

Kişisel Veriler

Müşterilerin kişisel verileriyle ilgili haklarına ilişkin bilgiler, Gizlilik Politikamızda bulunabilir.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

Virail hiçbir durumda herhangi bir doğrudan, dolaylı, cezai, tesadüfi veya sonuç olarak ortaya çıkan zarardan sorumlu değildir. Buna, kar kaybı, veri kaybı, itibar kaybı, hizmet kesintisi, sistem arızası veya bu web sitesinin kullanımından veya erişilememesinden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı zihinsel, fiziksel veya duygusal sıkıntı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere zararlar dahildir. Virail'in ve çalışanlarımızın sorumluluğu, kasıtlı niyet ve ağır ihmal ile sınırlıdır. Bu sınırlama, Alman Ürün Sorumluluğu Yasası kapsamındaki talepler veya önemli sözleşme ihlalleri için geçerli değildir.

İletişim Bilgileri

İade Politikası hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen Virail Yardım Merkezi'ni ziyaret edin. Alternatif olarak, bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.