Tren İstanbul - Ankara ₺183,35'den başlayan fiyatlar

21/05/2024
+ Dönüş ekle
Booking.com konaklama alternatifleri

Yolculuğunuz için en ucuz tren biletini bulun

₺184,27
₺184,27
₺184,27

İstanbul - Ankara arası tren yolculuğu

İstanbul'dan Ankara'ye tren ile yolculuk 352,35 km'dir ve 4 sa. 33 dk. sürer. Her gün 35 bağlantıları vardır, ilk kalkış 06:00'de ve sonuncusu 23:41'dedir. İstanbul'dan Ankara'ye tren ile en az ₺183,35 veya en fazla ₺251,47 için seyahat etmek mümkündür. Bu yolculuk için en iyi fiyat ₺183,35.

En düşük fiyat₺183,35
Yolculuk Süresi4 sa. 33 dk.
Günlük Bağlantı35
En düşük fiyat₺183,35
En yüksek fiyat₺251,47
İlk Kalkış06:00
Son Kalkış23:41
Mesafe352,35 km
Kalkışİstanbul
VarışAnkara
FirmaTCDD

Istanbul - Ankara Tren saatleri

Ayrılış tarihi
21 May 2024 Salı

Virail size, İstanbul ile Ankara arasındaki en iyi tren bileti fırsatlarını bulur.

Virail her seyahati daha kolay hale getiriyor. Tek yapmanız gereken, İstanbul Ankara arası yolculuğunuzun tarihini seçmek. Daha sonra ücret ve ayrılış tarihlerini filtreleyip sıralayarak seyahatiniz için en uygun seçeneği bulabileceksiniz. Virail, rezervasyonunuzu tamamlayabilmeniz için sizi işletmenin sitesine yönlendirecektir.

İstanbul konumundan Ankara konumuna tren bilet ücretleri nedir?

Erken rezervasyon gerçekten de tasarruf yapmanıza olanak verir. Aslına bakarsanız, ortalama ücret ₺224,22 iken, İstanbul konumundan Ankara konumuna sadece ₺183,35 ödeyerek ulaşabilirsiniz.

Hangi demiryolu şirketleri İstanbul ile Ankara arasında tren bağlantı hizmeti sunuyor?

Virail, size, Avrupa ve tüm dünyadan birçok demiryolu şirketi teklifi bulma olanağı tanır. Örneğin

İstanbul konumundan Ankara konumuna yolculuk ne kadar sürmektedir ve trenlerin kalkış saatleri nelerdir?

Ankara konumuna ulaşmak 4 sa. 33 dk. kadar zaman alır. İstanbul konumundan hareket eden ilk tren 06:00 zamanında kalkarken sonuncusu istasyondan saatler 23:41 gösterdiğinde ayrılır. Ankara konumuna hareket eden ilk tren saat 06:00, son tren ise saatler 23:41 gösterdiğinde istasyondan ayrılır. Yolculuk ortalama 4 sa. 33 dk. kadar sürer, ama en hızlı bağlantılarla 3 sa. 43 dk. gibi bir sürede Ankara konumuna ulaşabilirsiniz.

Hangi istasyonlar İstanbul ve Ankara konumlarından hareket eden trenlere hizmet vermektedir?

Ankara konumuna hareket edecek trenlerin Istanbul, Büyük Otogari,Istanbul Airport (IST) vaktinde ayrılmaları ve Esenboğa International Airport, ESB vaktinde hedeflerine varmaları beklenmektedir.

Trenle İstanbul konumundan Ankara konumuna yolculuk: ne kadar günlük aktarma mevcut?

Trenle Ankara konumundan İstanbul konumuna gitmek isterseniz, 35 günlük aktarmaları mevcut. 35 güzergahlarının direkt, 0 güzergahlarının ise bir ya da daha fazla aktarmalı olduğunu göz önünde bulundurun. Bu nedenle, yolculuğunuz sırasında tren değiştirmek istemiyorsanız, direkt güzergahlardan birinden bilet almanızı öneririz. Buna rağmen, bazen dolaylı hat tekliflerinden birini değerlendirmek, son dakika karar verdiğiniz bir seyahat için, özellikle aktarmaların az olduğu bir yolculuk bulabilirseniz, yolculuğunuz daha uzun sürecek olmasına rağmen, onu daha verimli hale getirilebilir. Trenle, İstanbul konumundan Ankara konumuna günlük sadece bir aktarma mavcuttur. Bu nedenle biletinizi alırken özellikle dikkatli olunuz.

İstanbul konumundan Ankara konumuna trenle ulaşmak isterseniz,bu yolculuk için günlük uygun 35 bağlantıları mevcuttur. Lütfen bütün 35 güzergahlarının direkt hatlar olduğunu dikkate alınız. Aralarında aktarmalı bir tren değişimi yoktur. Bu sebeple yolculuğunuz sırasında tren değişimi yapmak zorunda kalmayacaksınız.

İçeriğin devamını gösterEk içeriği gizle

Istanbul ile Ankara arası yolculuk için fiyat ve bilet karşılaştırması

İstanbul - Ankara arası ucuz tren biletleri
Seyahatiniz için en iyi tren bileti fırsatını mı arıyorsunuz? İşte İstanbul - Ankara arası ucuz tren bileti almanın 4 yolu.

Önceden rezervasyon yapın ve tasarruf edin

Eğer İstanbul - Ankara arası seyahatiniz için en iyi fırsatı arıyorsanız, önceden tren bileti rezervasyonu yapmak para tasarrufu sağlamanın harika bir yoludur. Önceden rezervasyon yapılabilen biletlerin genellikle seyahat tarihinizden 3 ay öncesine kadar mevcut olmadığını unutmayın.

Seyahat süreniz konusunda esnek kalın ve yoğun olmayan yolculukları keşfedin

Gezilerinizi yoğun olmayan seyahat zamanlarına göre planlamak, yalnızca kalabalıktan kaçınabileceğiniz anlamına gelmez, aynı zamanda paradan da tasarruf etmenizi sağlayabilir. Programınızda esnek olmak ve alternatif rotaları veya saatleri göz önünde bulundurmak, İstanbul - Ankara seyahatiniz için harcadığınız para miktarını önemli ölçüde etkileyecektir.

Her zaman özel teklifleri kontrol edin

En son fırsatları kontrol etmek, para tasarrufu yaparak biriktirmenize yardımcı olabilir. Bu nedenle zaman ayırarak fiyatları gözden geçirmek ve karşılaştırmak önemlidir. Böylece biletinizde en iyi fırsatı elde ettiğinizden emin olun ve çocuklar, gençler ve yaşlılar için özel ücretlerden olduğu gibi grup indirimlerinden de yararlanın.

Daha yavaş trenlerin veya aktarma trenlerin potansiyelini keşfedin

Esnek bir zaman dilimiyle seyahat planlıyorsanız, neden manzaralı bir rotayı tercih etmiyorsunuz? Daha yavaş trenleri veya daha fazla durak yapan aktarma trenlerini kullanmak biletinizin fiyatına dair bir tasarruf sağlayabilir. Eğer takviminize uyuyorsa kesinlikle düşünmeye değer bir seçenektir.

Biletleri şu tarihe kadar göster:
Istanbul şehrinden Ankara şehrine seyahatinizde rezervasyon için en iyi vakit

Virail Pro İpucu ✌: 10 gün önceden rezervasyon ortalama %10 tasarruf sağlar

Kalkış tarihi yaklaştıkça fiyat değişimi

Tren şirketleri hareket tarihi yaklaştıkça daha yüksek bilet fiyatları talep edebilir. Önümüzdeki günlerde fiyatlar ₺191,45 ile ₺228,82 arasında değişebilir ancak değişebilir. Tavsiyemiz, seyahatinizde potansiyel olarak 16%'ya kadar tasarruf etmek için mümkün olduğunca erken rezervasyon yapmanızdır!

İstanbul'dan Ankara'ye ucuz tren bileti rezervasyonu yapmak için en iyi zaman

En ucuz İstanbul - Ankara tren biletleri, eğer şanslıysanız ₺140,83 veya ortalama olarak ₺196,88 gibi düşük bir fiyata bulunabilir. En pahalı biletin maliyeti ₺275,95 kadar olabilir.

Ankara konumuna trenle seyahat etmek için en iyi günü bulun

Ankara konumuna trenle seyahat ederken, kalabalıktan kaçınmak istiyorsanız aşağıdaki grafiği kullanarak müşterilerimizin önümüzdeki 30 gün içinde ne sıklıkta seyahat ettiğini kontrol edebilirsiniz. Ortalama olarak, seyahat için en yoğun saatler sabah 6:30 ile 9:00 veya akşam 16:00 ile 19:00 arasındadır. Özellikle büyük şehirlerde, varmak için biraz daha zamana ihtiyacınız olabileceğinden, kalkış noktanıza seyahat ederken lütfen bunu aklınızda bulundurun!

İstanbul - Ankara seyahatinde TCDD tarafından sunulan hizmetler
İstanbul - Ankara arası train ile seyahat ederken sunulan hizmetleri karşılaştırın.
İmkanlar TCDD
quiet_zone Sessiz alan check
wifi Wifi check
power_sockets Priz check
luggage Bagaj check
accessibility Erişilebilirlik check
food_and_drink Yeme - içme check
air_con Klima check
bicycle Bisiklet check
sleeper_couchette Yataklı vagon check

Tren'a göre İstanbul - Ankara CO2 Emisyonları

Ecology
Tren
24.66kg
Otobüs
26.43kg
Uçak
70.47kg
araba
56.38kg
İstanbul ile Ankara arası tren yolculuğu için CO2 emisyonu oranı ne kadardır? İstanbul şehriyle Ankara şehri arasında tren ile yapılan yolculuk için CO2 emisyonu 24.66kg'dır.
İstanbul ile Ankara şehirleri arasında seyahat etmek için trene binerek ne kadar CO2 tasarrufu sağlayabilirim? İstanbul ve Ankara arası seyahatinizde treni tercih ettiğinizde uçak yolculuğuna karşı45.81kg CO2 emisyonu, otobüs yolculuğuna karşı 1.77kg ve araba yolculuğuna karşı 31.72kg tasarruf edebilirsiniz.

İyileştirebileceğimiz bir şey var mı?

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul şehrinden Ankara şehrine tren bileti ne kadardır?
İstanbul şehrinden Ankara şehrine giden bir tren bileti, ₺224,22'dir. Ancak fiyat, ne kadar erken satın aldığınıza ve günün yoğun bir saatinde olup olmadığına bağlı olarak değişir. Bazen tren biletlerini ₺183,35 kadar ucuz bir fiyata bulabilirsiniz.
İstanbul ile Ankara arasındaki en ucuz tren bileti ne kadardır?
İstanbul ile Ankara arasındaki seyahatiniz için alabileceğiniz en ucuz bilet ₺183,35'dir. Mümkün olan en ucuz bileti almak için olabildiğince erken bir tarihte ve günün yoğun olmayan saatlerinde rezervasyon yapmanızı öneririz.
İstanbul ve Ankara arası mesafe tren ile ne kadar uzunluktadır?
İstanbul şehriyle Ankara şehri arası mesafe 352,35 km'dir.
İstanbul ve Ankara arasındaki tren yolculuğu ne kadar sürer?
İstanbul ile Ankara yolculuk ortalama olarak 4 sa. 33 dk.'dır. En hızlı seçenek ise sizi oraya 3 sa. 43 dk. içerisinde ulaştıracaktır.
İstanbul şehrinden Ankara şehrine günde kaç tane tren gidiyor?
İstanbul ile Ankara arası günde ortalama 35 bağlantı bulunur.
İstanbul konumundan Ankara istikametine giden ilk tren ne zaman kalkmaktadır?
İstanbul şehrinden Ankara şehrine en erken tren 06:00 saatinde kalkar. Ancak saatler değişebileceği için dönüş yapmak istediğiniz gün programı kontrol ettiğinizden emin olmakta fayda vardır.
İstanbul konumundan Ankara istikametine giden son tren ne zaman kalkmaktadır?
İstanbul şehrinden Ankara şehrine en son tren 23:41 saatinde kalkmaktadır. Ancak, saat farklı olabileceğinden dönüş yapmak istediğiniz gün programı kontrol ettiğinizden emin olmakta fayda vardır.
İstanbul şehrinden Ankara şehrine gitmek için biletimi önceden ayırmalı mıyım?
Yapabiliyorsanız, daha fazla tasarruf etmenizi sağlamak için biletinizi mümkün olduğunca erken ayırtmanızı öneririz. Bulduğumuz en ucuz tren bileti ₺183,35 fiyatındadır ama talebe göre değişiklik gösterebilir.
İstanbul şehrinden Ankara şehrine gidebilmek için kaç tane doğrudan bağlantı bulunmaktadır?
İstanbul şehrinden Ankara şehrine gitmek için ortalama 35 doğrudan bağlantı vardır.
İstanbul ile Ankara arasında tren ile en hızlı yolculuk süresi ne kadardır?
İstanbul ve Ankara arasında tren ile en hızlı yolculuk süresi 3 sa. 43 dk.'dır.
İstanbul şehrinden Ankara şehrine doğrudan giden bir tren var mı?
Evet, İstanbul ile Ankara arasında doğrudan bir tren vardır.
İstanbul ile Ankara arası tren yolculuğu ne kadar CO2 salınımı yapmaktadır?
İstanbul şehrinden Ankara şehrine olan tren yolculuğu 24.66kg CO2 emisyonu oluşturmaktadır.

İstanbul'dan yerele geçin

Trend rotalar

İstanbul'dan hafta sonu kaçamakları

İstanbul'dan diğer hedefler

Ankara iline giden ana güzergahlar

İlgili güzergahlar

Popüler olan diğer rotalar