İstanbul - Ankara arası tren bulun

Yolculuğunuz için en ucuz tren biletini bulun


şehrinde kiralamak için bir araba bulun.

Seyahat ayrıntıları

En iyi fiyat 78 TL
Yolculuk süresi 4 sa 40 dk
Günlük bağlantılar 82
İlk kalkış: 06:00
Son kalkış: 23:29
Mesafe 352km

Virail üzerinden İstanbul ile Ankara arası ucuz biletler

Virail ile İstanbul Ankara istikametindeki tren fiyatlarını göz açıp kapayıncaya kadar karşılaştırabilirsiniz. Yapmanız gereken

Hangi şirketler İstanbul ile Ankara arasında seferler düzenliyor?

Virail, size, Avrupa ve tüm dünyadan birçok demiryolu şirketi teklifi bulma olanağı tanır. Örneğin

İstanbul konumundan Ankara konumuna tren bilet ücretleri ne kadar?

Erken rezervasyon yapma olanağınız varsa, İstanbul konumundan Ankara konumuna 77,72 TL tutarında biletler bulmanız mümkün. Diğer türlü Ankara konumuna biletler ortalama 182,86 TL kadar tutar.

,

Bilet fiyatı : İstanbul - Ankara her gün

Bugün Yarın 2 gün içinde 3 gün içinde 4 gün içinde 5 gün içinde 6 gün içinde
70,34 TL70,34 TL70,34 TL70,34 TL70,79 TL71,62 TL58,84 TL
142,61 TL180,63 TL166,89 TL149,80 TL167,14 TL90,83 TL208,13 TL

İstanbul - Ankara arası trenler


İstanbul – Ankara Treninden İndikten Sonra…

İstanbul – Ankara tren yolculuğu, seçilen sefer türüne göre Ankara Tren Garı veya Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nda tamamlanacaktır. Ancak hangisinde tamamlanırsa tamamlansın, iki gar binası da zaten yan yanadır ve şehrin tam merkezinde yer alır. Ankara tren garları ulaşım bakımından pek çok seçenek sunar. D-200 otoyolu, Gar binalarının birkaç yüz metre önünden geçer. Bu otoyol tüm Ankara’yı baştan sonra kat ettiğinden, örneğin bir araç kiralayarak sadece birkaç dakika içinde otoyola çıkıp şehrin herhangi bir yerine ulaşılabilir.

Eğer toplu taşıma kullanılacaksa, metroyla başlamak en uygun seçenektir. Gar binalarının herhangi birinden çıktıktan sonra sola dönülünce, Ankara Tren Garı metro durağı hemen karşıda kalır. Bu durağın bağlı olduğu hat, şehrin güney kısmının hemen hemen tamamını kapsar. Eğer şehir merkezinin kuzeyinde kalan bir yere gidilecekse, sağ tarafa dönüp yaklaşık 200 metre yürüdükten sonra Ulus metro durağına ulaşmak gerekir. Sadece metro hatlarını kullanarak Ankara içinde istenilen her yere gidilebilir. Diğer toplu taşıma seçenekleri ise otobüs ve minibüstür. Gar binaları zaten şehir merkezinde yer aldığı ve D-200 otoyoluna son derece yakın olduğu için, herhangi bir yöne doğru sadece birkaç yüz metre yürünse dahi birden çok minibüse denk gelmek mümkündür. Eğer otobüs kullanılacaksa, gar binalarının hemen yanındaki iki adet otobüs durağından herhangi birine binilebilir. Bu bağlamda, Ankara otobüslerinin yalnızca “Ankarakart” isimli elektronik kartı kabul ettiklerini de belirtelim.

Ziyaret Etmeniz Gereken Yerler

  • Anıtkabir: Tren garı binalarının güney batısında ve yaklaşık 300 metre uzağında kalıyor. Yürüyerek yaklaşık 15 dakika içinde ulaşılabilir.
  • Ankara Kalesi: M.Ö. 2. yüzyılda inşa edilen bu kale, gar binalarının kuzey doğusunda ve yaklaşık 2 kilometre uzağında kalıyor. Aynı bölgedeki Ulus Atatürk Heykeli de önünde fotoğraf çektirmek için güzel bir seçenek olacaktır.
  • CerModern Müzesi: Gar binalarının hemen arkasında ve en fazla 5 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. CerModern Müzesi, düzenli ve sürekli olarak modern sanat sergi ve etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.