İstanbul - Konya arası tren bulun

Yolculuğunuz için en ucuz tren biletini bulun


şehrinde kiralamak için bir araba bulun.

Seyahat ayrıntıları

En iyi fiyat 104 TL
Yolculuk süresi 4 sa 50 dk
Günlük bağlantılar 77
İlk kalkış: 07:45
Son kalkış: 20:31
Mesafe 463km

Virail size, İstanbul ile Konya arasındaki en iyi tren bileti fırsatlarını bulur.

Virail ile İstanbul Konya istikametindeki tren fiyatlarını göz açıp kapayıncaya kadar karşılaştırabilirsiniz. Yapmanız gereken

İstanbul ile Konya arasındaki tren seferleri, hangi şirketler ile seyahat edebilirsiniz?

Ortaklarımız arasında, İstanbul ile Konya arasında tren bağlantıları sunan Tcdd şirketini de bulacaksınız.

İstanbul konumundan Konya konumuna tren bilet ücretleri ne kadar?

Erken rezervasyon gerçekten de tasarruf yapmanıza olanak verir. Aslına bakarsanız, ortalama ücret 279,75 TL iken, İstanbul konumundan Konya konumuna sadece 103,50 TL ödeyerek ulaşabilirsiniz.

Bilet fiyatı : İstanbul - Konya her gün

Bugün Yarın 2 gün içinde 3 gün içinde 4 gün içinde 5 gün içinde 6 gün içinde
383 TL280 TL245 TL101 TL102 TL111 TL274 TL
97 TL97 TL81 TL97 TL97 TL96 TL96 TL

İstanbul - Konya arası trenler


Konya Yüksek Hızlı Tren Garı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

İstanbul ile Konya arasındaki seyahatinizi tren ile de gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul – Konya treni günde birkaç sefer yapar ve yaklaşık 709 km olan yol ortalama olarak 4 saat 30 dakika sürer. İstanbul – Konya güzergahı hem memleketini ziyaret etmek isteyen yerli halk hem de Konya’yı görmek isteyen yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun olarak kullanılır. İstanbul’dan Konya’ya gitmek için virail’den gidiş dönüş tren biletinizi hemen alabilirsiniz. Özellikle tatil sezonlarında yoğunluk yaşandığı için koltuklarınızı önceden ayırtmanız önemli. Yüksek hızlı trenlerle gerçekleştirilen İstanbul – Konya tren seferlerinin İstanbul’dan kalkış noktası Pendik Yüksek Hızlı Tren Garı, varış istasyonu ise Konya Yüksek Hızlı Tren Garı’dır (Konya YHT). Doğrudan Konya Yüksek Hızlı Tren Garı’ndan veya yürüme mesafesindeki otobüs ve tramvay duraklarından Konya şehir merkezine ve diğer yerlere ulaşmanız mümkün. Şehir merkezi gardan toplu taşıma araçlarıyla yaklaşık olarak yarım saat mesafededir. Konya’da ATUS, yani Akıllı Toplu Ulaşım Sistemi kapsamındaki Elkartlar ile şehir içi ulaşımınızı daha hesaplı hale getirebilirsiniz.

Konya’da Gezilip Görülecek Yerler Neler?

Konya Türkiye’nin yüzölçümü açısından en büyük şehridir ve sınırları dahilinde gezilip görülecek birçok doğal ve tarihi noktaya ev sahipliği yapar. Konya denildiğinde ilk akla gelen yer, Selçuklu ilçesindeki Mevlâna Müzesi’dir. Mevlâna Müzesi’ne tren garında indikten sonra doğrudan gidebileceğiniz gibi, şehir merkezinden de gidebilirsiniz. Başlangıç noktasından bağımsız olarak Selçuklu’ya giden birçok otobüs hattı bulmanız mümkün. Selçuklu merkezi ile Mevlâna Müzesi arasındaki mesafe oldukça kısadır ve yaklaşık 20 dakika sürer. Bu müze, her yıl Aralık ayında gerçekleşen Şeb-i Aruz törenlerinde ziyaretçi akınına uğrar ama etkinlikler, yürüyerek birkaç dakikada varabileceğiniz Mevlâna Kültür Merkezi’nde düzenlenir. Mevlâna Müzesi’ne gitmişken yürüme mesafesinde yer alan ve birbirlerinden ayrılamaz bir kompleks olarak sayılan Karatay Medresesi, Alâeddin Tepesi, Konya Arkeoloji Müzesi, Şems-i Tebrizi Camii ve Türbesi, Tarihi Konya Evleri, Aziziye Camisi ile diğer tarihi cami, medrese ve çarşıları ziyaret edebilirsiniz. virail’de İstanbul – Konya tren seferlerinin dışında İstanbul – Konya uçak seferlerine de göz atın ve başka şehirlere yapacağınız yolculukları şimdiden planlayın.