İstanbul - Konya arası tren bulun


Yolculuğunuz için en ucuz tren biletini bulun

Seyahat ayrıntıları

En iyi fiyat 85TL
Yolculuk süresi 4 sa 16 dk
Günlük bağlantılar 11
İlk kalkış: 06:35
Son kalkış: 19:41
Mesafe 463km

İstanbul - Konya arası en iyi tren tekliflerini bulun

virail İstanbul - Konya arasında olan tüm trenlerin tarifelerini ve fiyatlarını bulmanıza yardım eder.

İstanbul ilinden Konya iline olan güzergah 11 tren tarafından günlük olarak istasyonlardan İstanbul(Halkalı), İstanbul(Bakırköy), İstanbul(S.çeşme), İstanbul(Bostancı), İstanbul (Pendik) kalkış ve Konya YHT istasyona varışlı olarak gerçekleşir.
Ortalama yolculuk süresi 4 sa 16 dk. İlk tren 06:35 saatinde hareket eder. Sonuncusu 19:41 saatindedir.

Bilet fiyatı : İstanbul - Konya her gün

Bugün Yarın 2 gün içinde 3 gün içinde 4 gün içinde 5 gün içinde 6 gün içinde
86 TL Tümünü gör Tümünü gör Tümünü gör Tümünü gör Tümünü gör Tümünü gör
94,74 TL Tümünü gör 134,35 TL Tümünü gör 95,00 TL136,19 TL136,19 TL
Tümünü gör 205,11 TL Tümünü gör 231,52 TL Tümünü gör Tümünü gör Tümünü gör

İstanbul - Konya arası trenler


Konya Yüksek Hızlı Tren Garı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

İstanbul ile Konya arasındaki seyahatinizi tren ile de gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul – Konya treni günde birkaç sefer yapar ve yaklaşık 709 km olan yol ortalama olarak 4 saat 30 dakika sürer. İstanbul – Konya güzergahı hem memleketini ziyaret etmek isteyen yerli halk hem de Konya’yı görmek isteyen yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun olarak kullanılır. İstanbul’dan Konya’ya gitmek için virail’den gidiş dönüş tren biletinizi hemen alabilirsiniz. Özellikle tatil sezonlarında yoğunluk yaşandığı için koltuklarınızı önceden ayırtmanız önemli. Yüksek hızlı trenlerle gerçekleştirilen İstanbul – Konya tren seferlerinin İstanbul’dan kalkış noktası Pendik Yüksek Hızlı Tren Garı, varış istasyonu ise Konya Yüksek Hızlı Tren Garı’dır (Konya YHT). Doğrudan Konya Yüksek Hızlı Tren Garı’ndan veya yürüme mesafesindeki otobüs ve tramvay duraklarından Konya şehir merkezine ve diğer yerlere ulaşmanız mümkün. Şehir merkezi gardan toplu taşıma araçlarıyla yaklaşık olarak yarım saat mesafededir. Konya’da ATUS, yani Akıllı Toplu Ulaşım Sistemi kapsamındaki Elkartlar ile şehir içi ulaşımınızı daha hesaplı hale getirebilirsiniz.

Konya’da Gezilip Görülecek Yerler Neler?

Konya Türkiye’nin yüzölçümü açısından en büyük şehridir ve sınırları dahilinde gezilip görülecek birçok doğal ve tarihi noktaya ev sahipliği yapar. Konya denildiğinde ilk akla gelen yer, Selçuklu ilçesindeki Mevlâna Müzesi’dir. Mevlâna Müzesi’ne tren garında indikten sonra doğrudan gidebileceğiniz gibi, şehir merkezinden de gidebilirsiniz. Başlangıç noktasından bağımsız olarak Selçuklu’ya giden birçok otobüs hattı bulmanız mümkün. Selçuklu merkezi ile Mevlâna Müzesi arasındaki mesafe oldukça kısadır ve yaklaşık 20 dakika sürer. Bu müze, her yıl Aralık ayında gerçekleşen Şeb-i Aruz törenlerinde ziyaretçi akınına uğrar ama etkinlikler, yürüyerek birkaç dakikada varabileceğiniz Mevlâna Kültür Merkezi’nde düzenlenir. Mevlâna Müzesi’ne gitmişken yürüme mesafesinde yer alan ve birbirlerinden ayrılamaz bir kompleks olarak sayılan Karatay Medresesi, Alâeddin Tepesi, Konya Arkeoloji Müzesi, Şems-i Tebrizi Camii ve Türbesi, Tarihi Konya Evleri, Aziziye Camisi ile diğer tarihi cami, medrese ve çarşıları ziyaret edebilirsiniz. virail’de İstanbul – Konya tren seferlerinin dışında İstanbul – Konya uçak seferlerine de göz atın ve başka şehirlere yapacağınız yolculukları şimdiden planlayın.