Ankara - İzmir arası tren bulun

Resmi ortağı

Yolculuğunuz için en ucuz tren biletini bulun


Seyahat ayrıntıları

En iyi fiyat 51,45TL
Yolculuk süresi 14 sa 36 dk
Günlük bağlantılar 1
İlk kalkış: 20:55
Son kalkış: 20:55
Mesafe 520km

Ankara - İzmir arası en iyi tren tekliflerini bulun

virail Ankara - İzmir arasında olan tüm trenlerin tarifelerini ve fiyatlarını bulmanıza yardım eder.

Ankara ilinden İzmir iline olan güzergah 1 tren tarafından günlük olarak istasyona Ankara Gar kalkış ve İzmir (Basmane) istasyona varışlı olarak gerçekleşir.
Ortalama yolculuk süresi 14 sa 36 dk. İlk tren 20:55 saatinde hareket eder.

Bilet fiyatı : Ankara - İzmir her gün

Bugün Yarın 2 gün içinde 3 gün içinde 4 gün içinde 5 gün içinde 6 gün içinde
51,45 TL Tümünü gör 51,45 TL51,45 TL51,45 TL Tümünü gör Tümünü gör
Tümünü gör 128,35 TL Tümünü gör Tümünü gör Tümünü gör 85,12 TL141,75 TLAnkara’dan İzmir’e trenle geçtikten sonra merkeze gidiş

Ankara-İzmir tren seferleri bir aktarmalı olarak gerçekleştirilir. Ankara’dan İzmir’e trenle gitmek için önce Ankara-Eskişehir hızlı trenine binilir, sonra da Eskişehir Tren Garı’ndan İzmir Mavi Treni’ne aktarma yapılır. Ankara-Eskişehir tren seferleri oldukça sık olsa da İzmir Mavi Treni’ne aktarmalar daha seyrek olduğu için seyahatin bu saatlere göre planlanması gerekir. İzmir Tren Garı, Konak ilçesinin Basmane semtinde yer alır. Basmane’de trenden indikten sonra merkeze geçmek için Konak’a yürünebilir ve oradan farklı otobüs hatları ile şehir merkezine, Bornova’ya, Ege Üniversitesi Kampüsü’ne ve diğer merkezi noktalara ulaşım sağlanabilir. İzmir şehir merkezi civarında bulunan gezilip görülmesi gereken yerler birbirine oldukça yakın mesafededir. İzmir’de bulunulan süre zarfında geniş kapsamlı İzmirim Kart kullanarak İzmir otobüsleri, tramvayları ve metrosunda yapılacak yolculuklar daha pratik ve ekonomik hale getirilebilir.

İzmir’de gezilip görülmesi gereken yerlere ulaşım

İzmir gezilip görülecek yerler açısından oldukça zengin bir şehirdir, dolayısıyla bu şehri gezmek için birkaç gün ayrılması gerekir. Şehirde otobüs, dolmuş, metro ve tramvayın dahil olduğu kapsamlı bir ulaşım ağı mevcuttur. Şehir merkezinde bulunan İzmir Saat Kulesi, Tarihi Asansör, Konak Meydanı, kafelerin yoğunlaştığı Bornova ve Konak’tan vapurla geçilebilen Karşıyaka bir günlük tura sığdırılabilir. Konak ve Karşıyaka manzaralı Kadifekale’ye otobüsle gidilebilir. Sakin bir sahil semti olan Urla’ya da merkezden şehir içi otobüsler kalkar. İzmir şehir merkezinden 50 km uzaklıkta olan ve kış aylarında rağbet gören kayak merkezi Spil Dağı’na da düzenli otobüs seferleri vardır. İzmir’e yaz aylarında gelindiyse, Türkiye’nin en ünlü tatil beldelerinden biri olan Çeşme’ye, İzmir merkezinden otogara geçildikten sonra İzmir-Çeşme otobüsleriyle bir saatten kısa süre içinde ulaşılabilir. İzmir’den başka şehirlere tren, otobüs ve uçak seferleri de virail’de.