Ankara - Eskişehir arası tren bulun

Yolculuğunuz için en ucuz tren biletini bulun


şehrinde kiralamak için bir araba bulun.

Seyahat ayrıntıları

En iyi fiyat 38 TL
Yolculuk süresi 1 sa 26 dk
Günlük bağlantılar 128
İlk kalkış: 07:00
Son kalkış: 23:00
Mesafe 200km

Ankara ile Eskişehir arası en ucuz tren biletleri virail

Virail her seyahati daha kolay hale getiriyor. Tek yapmanız gereken, Ankara Eskişehir arası yolculuğunuzun tarihini seçmek. Daha sonra ücret ve ayrılış tarihlerini filtreleyip sıralayarak seyahatiniz için en uygun seçeneği bulabileceksiniz. Virail, rezervasyonunuzu tamamlayabilmeniz için sizi işletmenin sitesine yönlendirecektir.

Hangi demiryolu şirketleri Ankara ile Eskişehir arasında tren bağlantı hizmeti sunuyor?

Ortaklarımız arasında, Ankara ile Eskişehir arasında tren seferleri sunan Tcdd ile de seyahat edebilirsiniz.

Ankara konumundan Eskişehir konumuna tren bilet ücretleri ne kadar?

Ankara konumundan Eskişehir konumuna ortalama tren fiyatları 112,50 TL civarındadır, ama önceden rezervasyon yaptırabilir, ya da biletiniz için daha az yoğun tarihler ve zamanlar seçebilirseniz 37,50 TL tutarında ucuz tren biletler bulabilirsiniz.

Bilet fiyatı : Ankara - Eskişehir her gün

Bugün Yarın 2 gün içinde 3 gün içinde 4 gün içinde 5 gün içinde 6 gün içinde
37,50 TL37,50 TL37,50 TL37,50 TL Tümünü gör Tümünü gör Tümünü gör

Ankara - Eskişehir arası trenler


Ankara – Eskişehir Treninden İndikten Sonra…

Ankara – Eskişehir tren seferi Eskişehir Merkez Tren Garı’nda tamamlanıyor ve gardan dışarıya adım atıldığı anda şehir merkezine de girilmiş oluyor. Eskişehir Tren Garı, diğer pek çok gardan farklı olarak şehrin gerçekten de tam göbeğinde yer alıyor. Burası küçük bir şehir ve yürüyerek her yere ulaşmak mümkün. Gardan çıkan bir kişi, sırtını gar binasına verdikten sonra tam karşısında Kuğulu Park’ı görecektir. Burası, kısa bir mola vermek ve yolculuk planı yapmak için uygun bir yer olabilir. Eskişehir’de, şehir içi toplu taşıma için üç seçenek mevcuttur: Tramvay (EsTram), dolmuş ve halk otobüsleri.

Tramvay, Eskişehir’in tamamını baştan sona dolaştığı için en çok tercih edilen seçenektir. Şehrin toplu taşıma sisteminde “Eskart” adı verilen elektronik kartlar kullanılır ve bunlar tramvay ile otobüsler arasında ek ücret ödemeksizin geçiş yapılmasını sağlar. Gar binasına en yakın tramvay istasyonu yalnızca 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesindedir ve Gar binasının sol tarafında kalır. Yerdeki rayları takip ederek dahi bulabilmek mümkündür. Yürünecek olursa, Gar binasının hemen karşısından Atatürk Caddesi başlar. Bu caddeyi takip ederek ve yaklaşık 20 dakika içinde Odunpazarı’na ulaşılabilir. Gar binasının soluna saparak yürümeye başlandığı takdirde de aynı süre içinde Doktorlar Caddesi’ne çıkılabilir. Tramvayın uğramadığı park alanlarına ulaşmak içinse dolmuş veya halk otobüsleri kullanılabilir. Eskişehir’de tüm dolmuşlar kırmızı renktedir ve dolayısıyla görülür görülmez tanınan araçlardır. Son olarak, Porsuk Çayı üzerinde düzenlenen gondol turları sayesinde de şehrin büyük bir bölümünü dolaşabilmek mümkündür.

Ziyaret Etmeniz Gereken Yerler

  • TCDD Müzesi: Merkez Tren Garı binasının hemen sağında ve yürüme mesafesinde kalıyor. “Devrim Arabaları” müzesi de hemen bu binanın yan tarafındadır.
  • Odunpazarı Evleri: Bu evler, geleneksel Anadolu Türk mimarisini yansıtıyor ve kıvrımlı yolları süsleyen cumbalı ahşap binalar, ziyaretçilerin geçmişe bir yolculuk yapmasını sağlıyor.
  • Kurtuluş Müzesi: Odunpazarı bölgesinde yer alıyor ve hem Bağımsızlık Mücadelesi
  • hem de İnönü Savaşları hakkında sergiler içeriyor. Yine bu alanda ve neredeyse yan yana olan Odunpazarı Daktilo Müzesi, Eğitim Karikatürleri Müzesi ve Odunpazarı Roma Çeşmesi de ziyaret edilmelidir.